Druhý ročník Univerzitní technologické soutěže začal v září 2011. Soutěž v tomto ročníku opět navýšila množství cen, a také prestiž celé soutěže. V tomto ročníku se do soutěže přihlásilo téměř 700 soutěžních prací. Dokonce někteří neúspěšní řešitelé se přihlásili znovu a s jinými projekty. Mezi školy, jejichž studenti se do projektu zapojily v tomto ročníku, patří České vysoké učení technické v Praze, Mendelova univerzita v Brně, Vysoké učení technické v Brně a taktéž brněnská Masarykova univerzita.  

Témata tohoto ročníku byla:

  • Telekomunikace & ICT
  • Strojírenství, doprava & energetika
  • Medicína, biotechnologie & přírodní vědy
  • Zemědělství, lesnictví & ochrana přírody
  • Design
  • Humanitní vědy, média & kultura

V tomto ročníku byl kladen důraz zejména na možnosti aplikace jednotlivých prací do reálného prostředí a jejich inovativní charakter. 

Technology Cup se dělí do dvou částí: pro studenty a pro doktorandy či profesionály. Celkem bude v jeho rámci rozdáno přes 150 cen od organizátorů a partnerů. Hlavní cena pro nejlepší nápad či zpracování sestává ze služeb, podpory a finančního příspěvku v souhrnné hodnotě 150 000, respektive 100 000 Kč. Další ceny se budou vyhlašovat zvlášť pro každou kategorii. Partnerem nové designové sekce soutěže se stala ETA, největší tuzemská značka malých domácích spotřebičů.
 
 
Dalšími partnery, kteří soutěž nejen podporují, ale také se budou aktivně podílet na vyhodnocení nejlepších nápadů a jejich následném uvedení do praxe, jsou Panasonic, Saab, VTP Mstětice, VTP Milovice, CVVI a Energoklastr. Aktivně zapojené univerzity mají připravené speciální ceny ve formě stipendijních pobytů na zahraničních vysokých školách dle vlastního výběru včetně finančního příspěvku na pobyt. Technology Cup také získal záštitu ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka i hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška.
 
A jak celý tento ročník dopadl?
 
 
V technickém muzeu v Brně se sešlo několik desítek mladých lidí, kteří se přihlásili do některé z kategorií soutěže se svými pracemi z oblasti průmyslového designu, bezpečnostních technologií, strojírenství či výpočetní techniky. Hlavní ocenění získal originální architektonický návrh Bioplynové stanice Telč od Františka Nováka z Vysokého učení technického v Brně a Jana Malinovská z Masarykovy univerzity, díky jejíž inovaci lze používat více telefonních čísel v jednom mobilním telefonu. Zvláštní ocenění získal Aleš Vyka z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava za progresívní řešení v oblasti elektronické publikace.
 
„Technology Cup dává studentům příležitost uplatnit jejich unikátní neotřelé nápady a řešení, získat kontakt na výrobní společnosti, stáže, lepší podmínky pro další výzkumnou práci. Stejně tak je ale prospěšný podnikům, jež se seznámí s mladými talenty, které budou možná v budoucnu zaměstnávat,“ říká šéf pořádajícího CVVI JUDr. Jan Rakušan. Hlavními komerčními partnery projektu jsou společnosti ETA, Saab a Panasonic.
 
 
František Novák a Jana Malinovská se podělili o hlavní cenu 100 000 Kč. Aleši Vykovi věnoval partner projektu, společnost Panasonic, plazmový televizor TX-P42GW30 s úhlopříčkou 106 cm. Soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech v jednotlivých soutěžních kategoriích, obdrželi od pořadatelů bezplatné služby vědeckotechnického parku v hodnotě 30 000 Kč, jež mohou využít například pro rozjezd vlastního podnikání.
 
 
„Účast v Technology Cupu pro mě znamená ohromné povzbuzení v dalším studiu,“ říká Jana Malinovská. „Budu si teď víc věřit a zároveň mám chuť vymýšlet další inovace.“