Potřebujete více inspirace? Chcete se seznámit s některými příběhy, které prorazili v soutěži Technology Cup? Přinášíme story vítězů...

Vítězka v ročníku 2012 - Jana Malinovská.

 

Proč jste se přihlásila do TC?
 
Přihlásila jsem se do soutěže, protože mě nabízela možnost prezentovat a případně i uplatnit své nápady, které bych jinak nemohla sama realizovat. Ve škole sice máme možnosti dělat samostatné projekty, ale většinou se jedná o drobnější nápady, které nemají takový potenciál. Prosadit při studiu bakalářského oboru nějaký větší projekt je pro studenta nemožné. Technology Cup nabízí možnost realizace dobrých nápadů, což bylo pro mě hlavním lákadlem.
 
Jak probíhala Vaše příprava?
 
Především jsem se musela seznámit s tím, jakým způsobem napsat soutěžní příspěvek tak, aby měl šanci na úspěch. Na poli vědy a techniky se projekty píšou trochu jiným stylem, než jaký požadují investoři, proto jsem musela konzultovat návrh mého projektu s odborníky, kteří už podobné projekty tvořili. Důležité bylo zaměřit se na tržní potenciál výrobku, aby se ukázalo, jestli má cenu se pouštět do vývoje, či nikoliv.
 
Věřili jste, že uspějete?
 
Vždy člověk doufá, že vyhraje. Protože vím, že Česká republika je plná chytrých a kreativních lidí, tak jsem opravdu nevěřila, že bych mohla v soutěži vyhrát. Velmi mě to tím pádem potěšilo.
 
Co Vám Vaše umístění přineslo?
 
Asi největším přínosem je možnost realizace mého projektu. Jako obrovský benefit považuji, že mám možnost se nyní setkávat s řadou zajímavých lidí, kteří dělají projekty velkých rozsahů a mám tedy možnost se od nich mnoho naučit. CVVI mě dále poskytlo zázemí pro přípravu projektu a konzultace s vývojáři, kteří již vyvíjí můj nápad po elektronické stránce.
 
 
Doporučili byste účast i dalším studentům?
 
Určitě ano. I když člověk nevyhraje, tak si vyzkouší napsat projekt, který má jinou strukturu než to, co požadují na školách. S Technology Cupem jsou navíc nyní propojeny přednášky zajímavých osobností s praxe, kteří nejen že poskytují řadu zajímavých informací, ale působí i motivačně, protože si člověk uvědomí, že toto může dokázat taky, když bude chtít a bude tomu věnovat čas.
 
Jak v současné době vypadají Vaše soutěžní projekty a v jaké jsou fázi?
 
Ze začátku jsem kvůli škole neměla moc času na realizaci tohoto projektu a tak jsem se spíše zdokonalovala v oblasti tvorby podobných projektů (například pro  Technologickou agenturu České republiky), takže se nám vývoj trochu posunu. V současné době probíhá vývoj hardware a software. Po dokončení prototypu bude následovat schválení výrobku a poté začne dlouhodobé testování, abychom na trh donesli opravdu kvalitní výrobek.